Програма-орієнтир ФДО України “Повір у себе”

Програма-орієнтир “Повір у себе” – одна з перших справ, яка сповістила Україну про існування сучасних піонерів, спрямована на виявлення та розвиток творчих та індивідуальних здібностей дитини, виховання найкращих людських якостей, вміння творити добро, бути милосердними. Програма допомагає дітям робити добрі справи, бути корисними, знайти своє покликання.

Віра в себе, свій талант; можливості творити, досягати висот у різних галузях людського життя; уміння передати свій досвід, знання; розуміння проблем людей; намагання у кожній дитині бачити сонце – об’єднали у програмі творчі справи дітей:

• Заходи Всеукраїнського марафону дитячої творчості “По веселці в третє тисячоліття”;

• Творча майстерня “Улюблена іграшка”;

• Постійно діюча академія дитячої майстерності “Вмію, знаю, навчу”;

• Фестиваль дитячої хореографії “Веселкове коло”;

• Міжнародний дитячий фестиваль мистецтв “Слов ‘ янський базарчик”

Програма “Повір у себе” – це створення середовища спілкування, формування атмосфери, що сприяє нормальній адаптації і інтеграції тих, чиї можливості обмежені, збагачення дітей з особливими потребами необхідним соціальним досвідом. Більш ніж за 10 років свого існування програма стала реальною моделлю суспільства де ті, хто потребує допомоги, починають вірити у свої можливості і реалізовувати їх, а ті, хто здатний допомогти, розуміють, що важливими є не жалісливі слова, а стосунки на рівних і реальна допомога, що базується на повазі до людини.

За цією програмою працюють загони милосердя, проводяться розважальні заходи, свята, концерти, різноманітні конкурси, акції, операції “Діти – дітям”, “Іграшка для друга”, “Лелеченя добра”, благодійні ярмарки виробів дітей-майстрів, створюються гуртки, клуби для виготовлення подарунків для дітей з обмеженими фізичними і соціальними можливостями.

У 1991 році у Дитячому центрі КР СПОУ “Молода гвардія” відбувся Перший Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості “Повір у себе”. Вперше в Україні на фестиваль «Повір у себе», крім здорових талановитих дітей та дитячих творчих колективів, були запрошені діти-інваліди: сліпі музиканти, художники, скульптори, танцюристи-інваліди слуху, поети, композитори, автори іграшок – діти, хворі ДЦП.

Вісім Всеукраїнських фестивалів дитячої творчості «Повір у себе» створили можливості спілкування на рівних кращих творчих дитячих колективів з дітьми-інвалідами, їх об’єднаннями.

Більш ніж десятирічний досвід проведення різноманітних виставок, концертів, творчих зустрічей, майстер-класів для дітей з особливими потребами дозволив розробити своєрідну концепцію взаємодії дітей у дитячому суспільному середовищі на рівних, повноправної участі у дитячому самоврядуванні. Усі програми ФДО України стали доступними для дітей з особливими потребами.

У 2000-2001 рр. відбулись спеціалізовані таборування для талановитих дітей з обмеженими фізичними і соціальними можливостями у ДЦ НР ДПОУ “Молода гвардія”.

Конкурсні програми Міжнародного дитячого фестивалю мистецтв «Слов’янський базарчик», Всеукраїнського фестивалю дитячої хореографії «Веселкове коло» дали можливість проявити себе дітям різних соціальних категорій, багато з них отримали премії та подарунки “За віру в себе”.

Кращі роботи юних поетів, письменників, казкарів опубліковані у двох літературних збірниках «З вірою в себе, в майбутнє, в Україну».

З вірою у дитячу фантазію, мрію ФДО України традиційно у червні відкриває виставку дитячих творчих робіт «Повір у себе».

З 2002 року конкурс поетів, письменників, казкарів «З вірою в себе, в майбутнє, в Україну» розпочато для всіх дітей України – членів місцевих дитячих громадських формувань.

Положення

про конкурс юних письменників, поетів, казкарів “З вірою в себе, в майбутнє, в Україну”

Учасники конкурсу.

Конкурс проводиться серед дітей-членів дитячих громадських формувань організацій ФДО України віком від 8 до 16 років, які є авторами казок, віршів, балад, оповідань, повістей тощо.

Організація і проведення конкурсу, підведення підсумків.

Художні твори надсилаються до НР ДПОУ терміном до 1 серпня 2002 року. Додатково потрібно представити інформацію про автора (прізвище, ім’я, домашня адреса, телефон, копія свідоцтва про народження), фотокартку 3х4. Якщо автор – дитина з обмеженими фізичними чи соціальними можливостями, то додається копія документу, що підтверджує категорію.

НР ДПОУ створюється експертна рада, яка оцінює роботи.

Автори кращих художніх творів нагороджуються подарунками, дипломами НР ДПОУ.
Кращі роботи увійдуть до ІІІ збірки “З вірою в себе, в майбутнє, в Україну”.

Федерація дитячих організацій України