Програма-орієнтир ФДО України “Помагай”

Програма-орієнтир ФДО України “Помагай” направлена на виховання у дітей господарського ставлення до рідного краю, прагнення бути корисним людям, потреби працювати, допомагати іншим, розуміння дитиною економіко-соціальних реалій сьогодення, набуття навиків господарювання у нових економічних умовах; допомагає опановувати знаннями, необхідними для надання допомоги своїй сім’ї, друзям, організації, знайомить з основами бізнесу.

 

У рамках цієї програми організаціям-членам ФДО України доцільно організовувати “бюро добрих послуг”, пункти “швидкої допомоги”, операції “Чисто двір”, “Мийдодир” тощо.

Для успішного засвоєння дітьми навиків господарювання, отримання уміння правильно розподіляти кошти можна проводити бізнес-ігри, створювати бізнес-центри, центри господарювання.

Дитячі організації міста можуть укладати угоди з міськими виконавчими комітетами, територіальними житловими об’єднаннями, домоуправліннями на спільне обладнання та утримання в чистоті дитячих майданчиків, скверів, парків, берегів водойм.

Дитячі організації сільської місцевості також мають широке поле діяльності. У першу чергу, це укладання угод з сільськими колективними підприємствами на допомогу у збиранні врожаю, догляді за тваринами. Сільські ради можуть розраховувати на допомогу дитячих громадських організацій у покращенні благоустрою території сільського парку, дитячого садочка, лікарні тощо.

Якщо дитяча організація діє в межах школи, то тут поле її діяльності найрізноманітніше: відкриття бірж дитячих іграшок, “Книжкових майстерень”, “Міста майстрів”, клубів “Майбутня господиня”, “Містер-господар” тощо.

Традиційною у програмі “Помагай” залишається трудова допомога людям похилого віку, батькам та тим, хто її потребує.

Цікавою справою дитячої громадської організації може бути щомісячна “біржа праці”, де накопичується інформація про те, що необхідно зробити у школі, мікрорайоні, дитячому садочку тощо.

Особливо цікаво та корисно проходять заходи за програмою “Помагай”, якщо в них беруть участь разом з дітьми їх батьки. Це може бути “Татова майстерня”, “Мамина вишиванка” тощо.

Федерація дитячих організацій України