Новини

Весняні канікули 2016 року стали часом старту нового творчо-пізнавального проекту «Канікули з користю для себе і України» Федерації дитячих організацій України. Мета проекту – сприяння у вивченні історії, традицій, культури різних регіонів України, знайомство з сучасною діяльністю підрозділів захисників Української Держави, презентація досягнень дитячих творчих колективів, спілкування вихованців, педагогів, керівників аматорських дитячих гуртів.

Проект присвячено 25 – й річниці Незалежності України. Національною радою дитячих організацій України за підтримки Державної служби надзвичайних ситуацій України, Державної прикордонної служби України розроблено 25 творчих програм, під час яких діти мають відвідати різні міста та села України, відвідати найцікавіші музеї, музейні комплекси, природні куточки, провести творчі зустрічі, спільні концерти з ровесниками – учасниками місцевих дитячих творчих колективів, шкіл та відвідати підрозділи рятівників та прикордонників.

Екскурсії різними областями допоможуть у вивченні історії, краєзнавства, літератури, географії рідної України. Зустрічі з прикордонними підрозділами відкриють таємниці служби вартових Українського кордону. Під час перебування в гостях у рятівників матимуть унікальну можливість одержання практичних знань, вмінь з основ життєдіяльності людини та відчути мужність, відданість, щирість справжніх рятівників. Діти спілкуватимуться з справжніми захисниками незалежної України.

У містах, де розташовані центри лікування поранених українських воїнів – учасників АТО, дитячі творчі колективи подарують щирі авторські концерти, підготовлені всією родиною подарунки, листи з словами подяки, побажаннями одужання.

Проект об’єднує фрагменти кількох програм-орієнтирів ФДОУ «Повір у себе», «Червона калина», «Котигорошко» , «Берегиня» та діючих проектів національно-патріотичного виховання «Україна починається з кордону», «Пам’ятаємо! Діємо! Збережемо!», проект розвитку дитячої творчості та дитячого фестивального руху.

21 березня 2016 р. у мандрівку з Києва до Львівської області відправився Народний художній колектив ансамбль танцю «Вербиченька» (художні керівники Наталія Олександрівна і Микола Іванович Назаренко, )до Сумської області помандрував Зразковий художній колектив ансамбль народного та естрадного танцю «Любавушка» (художній керівник Вікторія Григорівна Кочеткова).

У м. Суми гостей зустрічали Федерація дитячих організацій Сумщини, Палац дітей та юнацтва, Народний художній колектив хореографічний ансамбль «Радість», Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, Сумський прикордонний загін.

Під час оглядової екскурсії обласним центром містом Суми багато чого цікавого почули кияни: про те, що на гербі міста – три сумки, срібні монети з яких, допомогли побудувати нове місто на березі річки Сумка, що розділяє сучасне місто на два райони, що у місті Суми за наказом царя Петра першого вперше відбувся салют, який у ті часи називали потішними вогнями, що завдяки родинам цукрових мільйонерів Терещенків, Харетоненків Суми визнано цукровою столицею України.

Сумська земля багата своєю історію боротьби за волю та незалежність України. Місто Глухів – гетьманська столиця, там діти відвідали археологічний музей, познайомились з історією Глухівської фортеці, будівлями адміністративних установ гетьманської держави, відвідали музей легендарного командира партизанського об’єднання С.А. Ковпака, побачили намолені стародавні православні храми.

Третім містом, з яким діти мали зустріч – було місто славетної Ярославни Путивль, що розташоване над стрімкими схилами тихоплинного Сейму. Путивль – одне з найдавніших міст Сіверщини, воно виникло у Х столітті, з ним пов’язано історію знаменитого походу на половців сіверських князів на чолі з Київським князем Ігорем Святославичем у 1185 році, оспіваного у давньоруській літературі «Слові о полку Ігореві». Тут у Путивлі оплакувала загибель війська князя Ігоря його дружина княгиня Ярославна, про що йдеться у поемі «Плач Ярославни».

У роки другої світової війни земля Путивля стала краєм партизанської боротьби з німецько- нацистськими загарбниками. За 10 км від Путивля знаходиться Спадщанський ліс – партизанський заповідник. Наша делегація побувала у глибині лісу у центрі партизанської слави, де відвідала Алею героїв, Музей партизанської слави, Музей зброї та військової техніки. Весняний партизанський ліс радів дитячому гурту та нагадував, якою ціною наші прадіди здобули Перемогу над фашистськими загарбниками, якою ціною сьогодні відстоюється свобода і воля України. В очах дітей світилась віра у Перемогу…

Дорогою до Києва діти відвідали ще одну гетьманську столицю – чернігівське містечко Батурин, місто українських гетьманів та їх славної боротьби за Україну. Батуринську цитадель, Палац гетьмана Кирила Розумовського діти відвідували як обізнані екскурсанти. Історія гетьманщини складалась урозумінні дітей на яву.

Краще будь-яких віртуальних мандрівок, розповідей історію розкривають музейні експонати, цікаві розповіді екскурсоводів. Своєю мандрівкою Сумщиною ми заперечуємо тим, хто говорить: «Що там дивитись?» Діти підтвердять – Сумщина, Чернігівщина є чудовими місцями історії, культури, краси України. З першим завданням – вивченням рідної країни, діти впорались.

Творчим завданням була зустріч з колегами по танцювальному цеху. У Палаці дітей та юнацтва на юних киян чекали знайомство з виставкою кращих дитячих малюнків, музеєм народної творчості, музеєм альпіністів, ігрова програма «Коло друзів», а найголовніше – творча зустріч з Народним ансамблем танцю «Радість» (художні керівники Ірина Василівна та Станіслав Вікторович Тригуби). Цей ансамбль – один із знаних в Україні, він народився у 1982 році, діє під гаслом незмінних керівників: «Діти в танці – це радість! Радість в житті – це діти!» Зустріч двох танцювальних колективів проходила у доброзичливій, гостинній атмосфері. Спочатку танцювали господарі, потім – гості. Приглядались один до одного, гучними оплесками вітали кожен виступ. На згадку про зустріч гості одержали подарунки, подарували господарям свої. Ми впевнені, що ця зустріч буде не останньою. «Любавушка» запросила до Києва із Сум «Радість».

На зустріч двох творчих колективів Національна рада дитячих організацій України запросила дітей, батьки яких несуть службу у Сумському прикордонному загоні. До речі, діти прикордонників разом з «Любавушкою» провели екскурсійний день у Глухові та Питивлі.

За чотири дні мандрівки багато чого цікавого побачили діти. На довго запам’ятається малечі прийом у Управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області. Тут дітям показали справжню пожежну техніку, обладнання, спеціальний одяг пожежних. Для гостей влаштували показ дій пожежних караулів, коли лунає сигнал тривоги – повідомлення про пожежу. Кращі вогнеборці вчили дітей на практиці протипожежній азбуці. В подарунок діти одержали спеціальне видання Державної служби України з надзвичайних ситуацій – посібник для сім’ї «Як поводитися в надзвичайних ситуаціях».

Львів «Вербиченьку» зустрів своєю мінливою погодою та завдяки численним сувенірним крамницям, оригінальним кав’ярням, і не менш цікавим музеям можна було втекти від холоду, дощу.

А екскурсія стародавніми вулицями і незабутньої краси храмами здатна заворожити будь-кого. Під час огляду центральної частини міста діти мали можливість поринути у старий Львів, який забудовувався ще в далекому XVI ст. та частину австрійського міста – кінця XVIII – початку. ХІХ ст., Львівський театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької, який входить до переліку найгарніших театрів Європи, пам’ятники українському та польському геніям Тарасу Шевченку та Адаму Міцкевичу, львівську “статую свободи”, греко-католицьку церкву Преображення Господнього, Вірменський собор Успіння Пресвятої Богородиці, де дізнались про життя львівських вірмен, їхню культуру і традиції, побачили місця зйомок фільму “Д’Артаньян і три мушкетери, унікальну пам’ятку архітектури Домініканський костел, пам’ятник художнику-жебраку Епіфанію Дровняку , побували на площі Ринок – центральній площі міста, яка з давніх часів і до сьогодні служить місцем вирішення найважливіших питань, почули дивовижну історію про львівську ратушу, про винахідника першої пошти Роберто Бандінеллі, побачили Латинський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці, каплицю Боїмів зі скульптурою Ісуса Христа Скорботного, залишки середньовічних мурів, які охороняли місто, побували в старому єврейському кварталі, побачили багато цікавих кав’ярень, почули безліч легенд, які з ними пов’язані. Місто Лева – це – поєднання древньої архітектури і сучасності міста. Відвідали унікальний музей, який не має аналогів в Україні – Арсенал, аптеку – музей. Не менше враження справила на дітей одна з найбільших перлин міста – Музей народної архітектури та побуту, створений у 1971 році з метою порятунку пам’яток дерев’яної архітектури, предметів побуту і зразків народного мистецтва усіх історико-етнографічних груп Західної України, що сформувались наприкінці XIX – початку XX століття.

Не меншу радість дітям принесли відвідини львівських сладкарень. Де можна було побачити як готується найсмачніший шоколад та карамельні солодощі.

В свою чергу гості з Києва порадували авторський концерт пораненим українським воїнам – учасникам АТО, що знаходяться на лікуванні у львівському госпіталі Міністерства оборони України. Діти дарували щирі посмішки, власноруч підготовлені подарунки та слова вдячності!

А ще учасники «Вербиченьки» відвідали фабрику театрального реквізиту «Фанел» – місце де творяться костюми для колективу.

Головною подією мандрівки стала творча зустріч з Народним художнім колективом ансамблем танцю «Серпанок» школи народного танцю Центру творчості дітей та юнацтва Галичини (художній керівник Валентина Олександрівна Вартовник).

Концерт відкрили господарі привітльним танцем і за найкращими традиціями запашним короваєм та передали сцену киянам – Народному художньому колективу ансамблю танцю «Вербиченька».

Глядачі щиро приймали виступи двох яскравих хореографічних колективів, що роками пропагують український танок, дбають про розвиток дитячої творчості, виховують у підростаючого покоління повагу до історії, культури, традицій українського народу.

А на завершення мандрівки діти відвідали Олеський замок найстаріший із збережених замків Львівської області, що розташований на 50-метровому пагорбі.

Історія, сучасність міста Лева залишаються у пам’яті дітей, що з користю для себе, України провели весняні канікули.

Національна рада дитячих організацій України щиро дякує дорослим, які допомогли вдалому старту нового дитячого проекту: керівникам, батьківській громаді дитячих гуртів Народного художнього колективу ансамблю танцю «Вербиченька», Народного художнього колективу ансамблю танцю «Серпанок», Зразкового художнього колективу ансамблю народного та естрадного танцю «Любавушка», Народного художнього колективу хореографічного ансамблю «Радість», Федерації дитячих організацій Сумщини, Управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, Сумському прикордонному загону, Громадській раді при адміністрації Державної прикордонної служби України, Львівському військовому госпіталю.

Під час літній канікул заходи проекту відбудуться у різних куточках України. Приєднуйтесь! Разом будемо вивчати свій рідний край, дарувати дитячі концерти захисникам Української Держави, будемо знайомитись з досягненнями ровесників, і всі разом дбатимемо про майбутнє України!

У вересні 2014 року стартувала Всеукраїнська акція дитячого милосердя “Тепло дитячих рук”, започаткована Національною радою дитячих організацій України. В акції взяли участь діти і дорослі з різних куточків України.

До Національної ради дитячих організацій України надходили пакунки дитячих подарунків воїнам – учасникам АТО: виготовлені дітьми, цілими родинами, дитячими колективами теплі шкарпетки, паперові іграшки, ляльки – мотанки, крихітки – ялинки, чисельні дитячі малюнки, щирі листи, солодощі. Найвагоміший внесок у збір посилок зроблено вихованцями, батьками, педагогами Зразкового художнього колективу ансамблю танцю “Вербиченька” ( м.Київ), дітьми і дорослими – членами Немішаївського клубу юних рятівників “Котигорошко” (Київська обл.), Зразкового художнього колективу ансамблю народного та естрадного танцю “Любавушка” (м.Київ).

Зібрані Національною радою дитячих організацій України дитячі подарунки у найгарячіші місця АТО було передано волонтерами Благодійного фонду допомоги армії “Повернись живим”. Спеціальну передачу від веселкового гурту прикордонникам до Маріуполя з Києва привезли лідери Молодіжної громадської організації Київський клуб “Червона зірка” на чолі з Ігорем Слюсарем.

Діти передають слова подяки солдатам, людям які ціною свого життя захищають Україну, її гідність, цілісність. У дитячих малюнках сяє сонце, яке залишається символом надії на мир! У дитячих листах – вдячність кожному вартовому миру в Україні!

В окремому пакунку листи воїнам, що знаходяться на лікуванні у шпиталях. Листочки з шкільних зошитів звернуто у трикутники, саме так листи з фронтів Великої Вітчизняної війни прадіди цих дітей відправляли додому, сюди в Україну, яку боронили, визволяли а після Перемоги відбудовували. Майже в кожній українській родині такий трикутник є. Так склалась доля України – її діти у 21 столітті зустрілися з війною. Але в нас, українцях, від діда-прадіда живий дух волі, свободи, незалежності. Наші діти – послідовники миротворчих традицій народу України. Сьогодні разом з дорослими прагнуть миру, Перемоги, чим можуть допомагають.

Федерація дитячих організацій України пишається воїнами, дитинство яких проходило у громадських об’єднаннях. Вони стали мужніми воїнами – захисниками волі, свободи, цілісності, незалежності України.

Національна рада дитячих організацій України щиро дякує Всім учасникам Всеукраїнської акції дитячого милосердя “Тепло дитячих рук” та закликає до активної участі в ній всіх небайдужих дітей і дорослих. Дитяча вдячність, підтримка дуже потрібні українським воїнам.

Не залишайтесь байдужими! Давайте разом допомагати захищати свою країну. Україна понад усе!

Національна рада дитячих організацій України продовжує реалізацію Міжнародного проекту спілкування дитячих громадських, творчих колективів країн Європи «Ми дружимо».

Проект має 25-ти річну історію зустрічей, обмінів, фестивалів, відвідин, таборувань, учасниками яких стали тисячі дітей України.

Засновники проекту – громадські дитячі спілки: Федерація дитячих організацій України і Спілка харцерів Польщі.

У різні роки діти з України мандрували до Польщі, Ватикану, Італії, Франції, Іспанії, Швеції, Данії, Голландії, Австрії, Німеччини у супроводі координатора проекту, керівника міжнародних програм Підкарпатської організації Спілки польських харцерів Яна Стефуньо, який щиро, відверто знайомив з історією, культурою народів Європи. Українсько-польська дитяча громада роками зберігає дружні сусідські зв’язки, пропагує загальнолюдські європейські цінності.

Для нас дорога до європейської спільноти триває протягом чверті століття, як кажуть, її вивірено роками наполегливої роботи з дітьми, за ради їх майбутнього.

В грудні 2016 року у Польщі традиційно відбуватимуться свята зустрічі Віфліємського світла, що проводяться за традиціями Союзу харцерів Польщі. На запрошення Підкарпатської харцерської організації творчі дитячі колективи, лідери програм ФДОУ планують взяти участь у яскравих днях Різдвяного світла, миру і добра.

В зимку 2016 року спільно з харцерськими лідерами учасники міжнародних проектів відвідають Краків – місто, де живе казковий дракон. Біля цієї великої іграшки під стінами Вавелю чимало українських дітей фотографуються. Такі світлини є у вихованців хору Зірниця з м. Києва, які в січні 2015 року відвідали Польщу.

В Міжнародний день захисту дітей, 1 червня 2016 року, польські харцери проведуть зустріч спільно з дитячими колективами України та Франції у парку розваг Дісней Ленд.

До уваги керівників дитячих громадських організацій – членів ФДО України!

Інформуємо про те, що під час підготовки до «Листопадових сходин» Ви маєте можливість придбати веселкові галстуки. З питань придбання звертайтесь до ради Cпілки дитячих та юнацьких організацій Черкащини.

Голова спілки – Олена Олексіївна Ільченко

Телефони: +38 0472 37 35 85; +38 050 649 89 69.

 

 

Федерація дитячих організацій України