Програма-орієнтир ФДО України “Лідер”

Програма-орієнтир ФДО України “Лідер” спрямована на розвиток організаторських здібностей, вміння дітей відстоювати свою точку зору, формувати світогляд, прагнення змінити своє життя на краще, згуртування однодумців навколо спільної справи, адже лідер – це людина, котра йде попереду і здатна повести за собою інших. Ця програма дозволяє кожній дитині реалізувати себе, показати свій характер.

Появу програми-орієнтиру “Лідер” у ФДО України спричинило те, що найважливішим аспектом, особливою прикметою дитячого громадського формування є самоврядування, яке можливе лише в громадській організації, адже у школі на “заваді” стоїть учительській авторитет, а вдома непорушний авторитет і роль батьків. Дитина відчуває себе господарем дитячого громадського формування, де може вільно висловлювати свою думку, запропонувати щось цікаве, організувати будь-яку справу, взяти на себе відповідальність за власну діяльність, вдало виконувати своє доручення.

За програмою-орієнтиром “Лідер” працює Дитячий центр НР ДПОУ “Молода гвардія”: діти, об’єднані у тимчасові вікові, тематичні, профільні загони, обирають органи самоврядування, організовують роботу штабів справ, штабу “Лідер”, прес-центру, які діють протягом зміни; існують дитячі змагання з цікавими підсумковими заходами; проводиться конкурсна програма “Лідер”, інші конкурси, змагання, вікторини, експрес-ігри тощо.

У рамках цієї програми у 2002 р. проводитимуться різноманітні конкурсні заходи, тренінгові таборування для дітей-лідерів місцевих дитячих громадських організацій, семінари для керівників місцевих дитячих громадських формувань, координаторів програм ФДО України, відбудеться науково практична конференція “Дитяча громадська організація-сучасна інституція соціалізації дитини, виховання її національної свідомості, громадянської активності”; до підготовки та проведення якої залучатимуться дослідники дитячого громадського руху, вчені-педагоги, психологи, соціологи, історики України та зарубіжжя; науково-практична конференція за участю керівників рад членів ФДО України, представників освітянських кіл, педагогічних вузів “Дитяче самоврядування у громадському формуванні та органи учнівського управління у навчальних закладах”.

За програмою “Лідер” у рамках марафону дитячої творчості “По веселці в третє тисячоліття” проводиться конкурс відеофільмів про діяльність дитячих громадських організацій “Це – я, це – ми, це – наша дитяча організація”; конкурс дитячих малюнків “Світ моїх прав”; конкурсна фотовиставка “Дитячий гурт – це чудово!”; чемпіонат Всеукраїнського дитячого об’єднання “КРОКС” “Найгармонічніша дитина України”. Діти працюють за проектами участі ФДО України у вирішенні соціально-правових проблем дітей в Україні за двома напрямками: “Дитяча громадська організація – дітям” та “Дитяча громадська організація – суспільству”.

У січні 2002 року у ДЦ НР ДПОУ “Молода гвардія” відбулось зимове таборування за програмою “Лідер” за участю лідерів, керівників, координаторів програм дитячих громадських формувань – членів ФДО України та переможців марафону дитячої творчості “По веселці в третє тисячоліття” (детальна інформація у першому номері бюлетеня).

У травні 2002 року в Дитячому центрі НР ДПОУ “Молода гвардія” відбудеться ділова гра “всеукраїнське дитяче віче “Творці майбутнього”, метою якої є формування в дитячому активі організацій – членів ФДО України елітної групи дітей, які створюють середовище ділової гри з правових питань дитинства, культури дитячого спілкування, виховання соціальної активності підростаючого покоління, використовуючи досвід, умови громадського дитячого руху.

У вересні 2002 року відбудеться І Всеукраїнський фестиваль дитячих громадських організацій – членів ФДО України, який виявить лідерів дитячої громади ІІІ тисячоліття.

У рамках програми-орієнтиру “Лідер” у 2001 році розпочався конкурс ігрових програм, участь у якому беруть дорослі, котрі творять, працюють з дітьми, заради них (положення про конкур надруковано у І номері бюлетеня).

У 2002 році стартував конкурс ігрових програм та масових заходів “Витівник – 2002”, учасниками якого стануть діти – творці цікавих дитячих ігор, ігрових програм, масовок та масових заходів.

Федерація дитячих організацій України